| | | | |

ইলেক্ট্ৰিকেল এণ্ড ইলেক্ট্ৰনিক্স ইঞ্জিনিয়াৰিং (ইইই) স্নাতকসকলৰ বাবে চিপিআৰআইৰ স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩:

গৱেষণাৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰান্ত লাভ কৰাৰ আৰু আপোনাৰ কেৰিয়াৰক কিকষ্টাৰ্ট কৰাৰ এই সুযোগটো এৰি নিদিব! CPRI Graduate Apprentice Recruitment 2023 ৰ জৰিয়তে ২০২০, ২০২১, ২০২২, বা ২০২৩ চনৰ পৰা সতেজ ইলেক্ট্ৰিকেল এণ্ড ইলেক্ট্ৰনিকছ ইঞ্জিনিয়াৰিং (ইইই) স্নাতকসকলে শক্তি মন্ত্ৰালয়ৰ অধীনত ভাৰতৰ অন্যতম প্ৰধান ৰাষ্ট্ৰীয় গৱেষণা প্ৰতিষ্ঠানত যোগদান কৰিবলৈ আবেদন কৰিব পাৰিব আৰু এই ক্ষেত্ৰত মূল্যৱান অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব পাৰিব গৱেষণা. এই কল্পনাতীত সুযোগৰ সুবিধা লওক আপোনাৰ পেছাদাৰী কেৰিয়াৰক আগুৱাই নিবলৈ আৰু নিজকে উজ্জ্বল ভৱিষ্যতৰ বাবে স্থাপন কৰিবলৈ।

চিপিআৰআইৰ স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ – অধিসূচনাৰ বিৱৰণ

শক্তি মন্ত্ৰালয়ৰ অধীনস্থ কেন্দ্ৰীয় শক্তি গৱেষণা প্ৰতিষ্ঠানে (চিপিআৰআই) মুকলি কৰিছে বহু প্ৰত্যাশিত চিপিআৰআইৰ স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩! যদি আপুনি ২০২০, ২০২১, ২০২২, বা ২০২৩ চনত ইলেক্ট্ৰিকেল এণ্ড ইলেক্ট্ৰনিক্স ইঞ্জিনিয়াৰিং (ইইই) ডিগ্ৰী সম্পূৰ্ণ কৰিছে, তেন্তে চিপিআৰআইত শক্তি খণ্ডৰ গৱেষণাত আপোনাৰ কেৰিয়াৰ জাম্পষ্টাৰ্ট কৰাৰ এইটোৱেই আপোনাৰ সুযোগ। শক্তি খণ্ডত অতুলনীয় আৰু অত্যাধুনিক গৱেষণাৰ বাবে পৰিচিত চিপিআৰআই উদ্যোগৰ নেতা। কেৱল আপোনাৰ গৱেষণা কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰাই নহয়, আপোনাৰ জ্ঞান আৰু দক্ষতাক উচ্চতম পৰ্যায়লৈ নিখুঁত কৰিবলৈও এই সন্মানীয় প্ৰতিষ্ঠানটোত যোগদান কৰক। এই আচৰিত সুযোগটো এৰি নিদিব আৰু এতিয়াই চিপিআৰআইৰ স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে আবেদন কৰক!

উন্নত প্ৰযুক্তি আৰু অত্যাধুনিক গৱেষণা প্ৰকল্পৰ সৈতে হাতে কামে অভিজ্ঞতা লাভ কৰাৰ সুযোগৰ বাবে সাজু হৈছেনে? কেন্দ্ৰীয় শক্তি গৱেষণা প্ৰতিষ্ঠানে এতিয়া তেওঁলোকৰ স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ কাৰ্যসূচীৰ বাবে আবেদন গ্ৰহণ কৰিছে। নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীসকলে ১২ মাহৰ এপ্ৰেণ্টিছশ্বিপৰ সময়ছোৱাত চিপিআৰআইৰ নিয়ম অনুসৰি মাহিলী ষ্টাইপেণ্ড লাভ কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও, তেওঁলোকে অভিজ্ঞ গৱেষকৰ সৈতে কাম কৰাৰ সুযোগ পাব আৰু দেশৰ শক্তি খণ্ডলৈ অৰ্থপূৰ্ণ অৱদান আগবঢ়াব। আপুনি আগ্ৰহী কিবা এটা যেন লাগিছে? ২০২৩ চনৰ ২৮ ফেব্ৰুৱাৰীৰ আগতে আবেদন কৰাটো নিশ্চিত কৰক।নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়াত লিখিত পৰীক্ষা আৰু সাক্ষাৎকাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হয়। চিপিআৰআইৰ সৈতে আপোনাৰ গৱেষণা কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰাৰ এই সুযোগটো এৰি নিদিব!

জাননীৰ বিৱৰণ:
Organisation NameCentral Power Research Institute (CPRI)
Recruitment Exam NameCPRI Graduate Apprentice Recruitment 2023
Post NotifiedGraduate Apprentice
Recruitment TypeApprenticeship in CPRI
Recruitment CategoryApprenticeship for Engineers

২০২৩ চনৰ চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তিৰ বাবে দৰমহা / ষ্টাইপেণ্ড:

চিপিআৰআইৰ স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩য়ে ইইই স্নাতকসকলৰ বাবে প্ৰতিযোগিতামূলক দৰমহা লাভ কৰাৰ লগতে মূল্যৱান গৱেষণা অভিজ্ঞতা লাভ কৰাৰ এক উৎকৃষ্ট সুযোগ প্ৰদান কৰে। নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীসকলে এবছৰীয়া এপ্ৰেণ্টিছশ্বিপ কাৰ্যসূচীৰ সময়ছোৱাত উদ্যোগৰ মানদণ্ডৰ মাহেকীয়া ষ্টাইপেণ্ড লাভ কৰিব, লগতে চিপিআৰআইৰ নীতি অনুসৰি অন্যান্য সুবিধাও লাভ কৰিব। জ্ঞান আৰু মূল উদ্যোগৰ অন্তৰ্দৃষ্টি লাভ কৰি আপোনাৰ পেছাদাৰী কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ আমাৰ সৈতে যোগদান কৰক আৰু লগতে ষ্টাইপেণ্ড লাভ কৰক। চিপিআৰআইৰ সৈতে আপোনাৰ কেৰিয়াৰত উপাৰ্জন, বিকাশ আৰু অগ্ৰগতিৰ এই অনন্য সুযোগটো হেৰুৱাব নালাগে!

স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ হিচাপে চিপিআৰআইত যোগদান কৰাৰ সুবিধা

স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ হিচাপে চিপিআৰআইত যোগদান কৰাটো ইইই স্নাতকসকলৰ বাবে জীৱনত এবাৰ পোৱা সুযোগ হ’ব পাৰে। নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীসকলে কেৱল উন্নত প্ৰযুক্তি, অত্যাধুনিক গৱেষণা প্ৰকল্প, আৰু উচ্চ দক্ষ গৱেষকৰ সুবিধা লাভ কৰাই নহয়, তেওঁলোকে গোটেই এপ্ৰেণ্টিছশ্বিপ সময়ছোৱাত চিপিআৰআইৰ নীতি অনুসৰি মাহিলী ষ্টাইপেণ্ড লাভ কৰিব। শক্তি খণ্ডত মূল্যৱান গৱেষণা অভিজ্ঞতা লাভ কৰি তেওঁলোকৰ ভৱিষ্যত কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰাৰ এক অমূল্য সুযোগ।

চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে খালী পদৰ বিৱৰণ:

চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে খালী পদৰ সংখ্যা প্ৰতিষ্ঠানটোৱে প্ৰকাশ কৰা নাই। কিন্তু ২০২০, ২০২১, ২০২২, বা ২০২৩ চনত ইলেক্ট্ৰিকেল এণ্ড ইলেক্ট্ৰনিক্স ইঞ্জিনিয়াৰিং (ইইই) ডিগ্ৰী সম্পূৰ্ণ কৰা যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে শেষ তাৰিখ অৰ্থাৎ ২০২৩ চনৰ ২৮ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পূৰ্বে নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব।নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীসকলে নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব -বছৰৰ এপ্ৰেণ্টিছশ্বিপ কাৰ্যসূচী, য’ত তেওঁলোকে চিপিআৰআইৰ অভিজ্ঞ গৱেষকৰ নিৰ্দেশনাত ইলেক্ট্ৰিকেল আৰু ইলেক্ট্ৰনিকছ ইঞ্জিনিয়াৰিঙৰ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত প্ৰশিক্ষণ লাভ কৰিব।

চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছৰ বাবে শিক্ষাগত অৰ্হতা / যোগ্যতাৰ মাপকাঠী:

চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে যোগ্য হ’বলৈ প্ৰাৰ্থীসকলে স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা ২০২০, ২০২১, ২০২২, বা ২০২৩ চনত ইলেক্ট্ৰিকেল এণ্ড ইলেক্ট্ৰনিক্স ইঞ্জিনিয়াৰিং (ইইই) ডিগ্ৰী সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। প্ৰাৰ্থীৰ ডিগ্ৰী নূন্যতম চাৰি বছৰৰ হ’ব লাগে। এই শৈক্ষিক অৰ্হতা পূৰণ কৰা প্ৰাৰ্থীয়ে চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব।

২০২৩ চনৰ চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তিৰ বাবে বয়সৰ সীমা:

চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ প্ৰাৰ্থীৰ বয়স ১৮ বছৰৰ ওপৰৰ হ’ব লাগিব।

চিপিআৰআইত স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছৰ বাবে নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়া:

প্ৰাৰ্থীৰ নিৰ্বাচন মেধা ভিত্তিক হ’ব। চৰ্টলিষ্ট কৰা প্ৰাৰ্থীৰ নথিপত্ৰ পৰীক্ষণ অহা ১৩ মাৰ্চ ২০২৩ তাৰিখে কৰা হ’ব।

চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে আবেদন মাচুল:

CPRI Graduate Apprentice Recruitment 2023 ৰ বাবে কোনো আবেদন মাচুল নাই।যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে অনলাইন পঞ্জীয়ন কৰি শেষ তাৰিখ অৰ্থাৎ 28 ফেব্ৰুৱাৰী 2023ৰ আগতে আবেদন দাখিল কৰিব পাৰিব।প্ৰাৰ্থীসকলক আবেদন পত্ৰ পূৰণ কৰাৰ আগতে নিৰ্দেশনাসমূহ ভালদৰে পঢ়িবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

২০২৩ চনৰ চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তিৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ:

২০২৩ চনৰ ২০ ফেব্ৰুৱাৰীত চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে অধিসূচনা প্ৰকাশ কৰা হৈছে।সেইদিনাই অনলাইন পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হৈছিল, আৰু আবেদন পত্ৰ জমা দিয়াৰ শেষ তাৰিখ ২৮ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩।

DescriptionDate
Date of Notification20.02.2023
Starting Date of Receiving Application20.02.2023
Last Date of Receiving Application28.02.2023

CPRI স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে অফিচিয়েল জাননী আৰু আবেদন প্ৰ-পত্ৰ ডাউনলোড কৰক:

চিপিআৰআই স্নাতক এপ্ৰেণ্টিছ নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে বিশদ চৰকাৰী অধিসূচনা আৰু অনলাইন আবেদনৰ লিংক তলত দিয়া হৈছে –

Notification & Form

BOAT Registration Link

Official Website

Join Job Alert Telegram Channel

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *